З кінця квітня більшість жителів села відмовляються підписувати брехливі контракти з їхнього переселення і зносу будинків. У результаті сталося кілька конфліктів, коли місцева влада наймала бандитів для побиття жителів, що призвело до смерті однієї людини, і багато хто був поранений.
Офіційна політика: найняти бандитів і спостерігати з боку
#img_left_nostream#КИТАЙ. Минулого місяця знов розгорівся конфлікт у селі Лянцзяцзе, недалеко від міста Сіань у північно-східному Китаї.
З кінця квітня більшість жителів села відмовляються підписувати брехливі контракти з їхнього переселення і зносу будинків.
У результаті сталося кілька конфліктів, коли місцева влада наймала бандитів для побиття жителів, що призвело до смерті однієї людини, і багато хто був поранений.
З подібними проблемами зіткнулися чотирнадцятеро інших жителів села з цього ж району.
#img_left_nostream#Починаючи з 26 квітня 2006 р. місцева влада використовували будівництво східної кільцевої дороги №3 міста Сіань як привід, щоб примусити селян підписувати нечесні контракти з їхнього переселення і зносу будинків.
Не зважаючи на відмову жителів села, місцева влада найняла сільських робітників з інших районів і розпочала примусовий знос.
Вони зруйнували одну стіну будинку селянина Цзінь Чанніаня без його згоди, а коли його сім’я намагалася зупинити робітників, близько 50 бандитів почали бити селян палицями з цвяхами.
#img_left_nostream#Під час конфлікту Цзінь Чжунхуа забили до смерті, а 5 інших жителів села отримали важкі поранення.
Жителі села розповідають, що після смерті Цзіня місцева влада примусила його родичів підписати фальшиве свідоцтво про смерть в обмін на отримання компенсації 160 000 юанів (приблизно $20 240).
Пізніше місцева газета помістила повідомлення про те, що під час конфлікту Цзінь несподівано знепритомнів, що і стало причиною його смерті.
#img_left_nostream#Селяни сказали, що через смерть Цзіня і сильної опозиції місцевих жителів місцева влада припинила примусовий знос будинків, але з 12 вересня вони відновили цю акцію у великих масштабах.
За п’ять днів було знесено 39 будинків, причому 29 сімей, що заселяли їх, не підписували контрактів на знос.
15 вересня кілька сотень жителів звернулися з проханням до урядових установ провінції Шаньсі, але місцева влада Байцяо до цього часу далі примусово зносить будинки. Через три дні селяни знов прийшли на прийом до провінційної влади, а керівник району (представник влади низького рівня) викликав бандитів, щоб ті побили селян прямо за воротами офісу провінційного управління.
Колишній журналіст телестанції провінції Шаньсі Ма Сяомін так прокоментував цей інцидент: "Неподалік було припарковано багато поліцейських машин, але поліція спокійно стояла і спостерігала за тим, що відбувається. Може це, насправді, офіційна політика?"
За словами одного жителя села, близько 400 селян було побито, а восьмеро чоловік отримали сильні поранення. В однієї літньої жінки в результаті [конфлікту] виникли проблеми з хребтом, але вона не може звернутися по медичну допомогу через брак грошей.
Коли з газети ”Велика Епоха” зателефонували в апеляційний офіс провінції Шаньсі, один чиновник відповів: "Я нічого не знаю; вам треба звернутися у відділ пропаганди, а ми на це питання можемо дати тільки стандартну відповідь". Чиновник із місцевого управління сказав таке: " Оскільки ви журналіст, вам треба самому приїхати сюди і зайнятися розслідуванням. Хто ж дасть вам інформацію?"
Один житель, що побажав залишитися невідомим, сказав: "Оскільки компенсація дуже маленька, всього 300 юанів (приблизно $38) за квадратний метр, всі ми відмовилися підписувати контракт, тому [партійні] кадри залучили в цю справу бандитів, щоб залякати нас: "Не підписуєте [контракти], тоді вас битимемо!" Багато селян злякалися і підписали папери, хоча знали, що вони нечесні. Влада порушила закон, а вони, злякавшись, підписали папери".
Leave a Reply