Життя в зоопарках неквапливе і розмірене. Після смачного сніданку тварини вирушають на відпочинок у тінь вольєрів, у прохолодну воду басейну або займають себе іграми. А ось 13-річна слониха на ім’я Карішма в британському зоопарку Уіпснейд, розташованому неподалік від міста Данстейбл, часу дарма не втрачає. Карішма захоплена творчістю. Вона — художник.
Акуратно взявши кінчиком хобота пензель із фарбою з рук співробітника зоопарку, слониха наносить мазок за мазком на аркуші паперу, закріпленому на величезному мольберті. Картини Карішми, зрозуміло, зовсім не схожі на звичні оку пейзажі і портрети — пензлик гуляє по поверхні аркуша так, як того захоче чотириногий живописець. Шанувальники абстракціонізму, напевно, знайдуть у творіннях азіатської слонихи глибокий зміст і оцінять палітру. Втім, Карішмі байдуже до думок людей, вона просто із захопленням малює. Це заняття вона любить більше всього на світі і в хороший день здатна написати цілих дві картини, повідомляється в блозі
За
Цього року адміністрація зоопарку Уіпснейд влаштувала на вихідні, 24 і 25 вересня, виставку картин Карішми, приурочену до
#img_gallery#
І дещо про саме свято, День вдячності слонам. Історія цієї незвичайної події поки що порівняно коротка. Все почалося в 1970-му році в Чикаго. Тамтешньому видавцеві Уейну Хепберну його 12-річна дочка зробила подарунок — прес-пап’є. Подарунок Уейну сподобався, але ще більше його зацікавили мініатюрні фігурки слонів в основі прес-пап’є. І не просто зацікавили, а глибоко запали в серце, бо Уейну раптом захотілося дізнатися, що ж це за тварина така — слон.
Скрізь, де тільки можна, Хепберн цікавився життям цих сухопутних гігантів і одночасно збирав колекцію. Все, що мало хоч якийсь стосунок до слонів, відправлялося в його зібрання, яке до 1997 року налічувало 1909 каталогізованих предметів — статуеток, іграшок, книг (понад 100), прикрас, пісень, творів мистецтва і так далі. Будучи видавцем, Хепберн також зібрав величезну добірку зображень слонів із книг, журналів, газет, електронних носіїв. До того часу він встиг перебратися в Сарасоту, штат Флорида, де роком раніше заснував фірму WildHeart Productions («Дике серце») і відкрив в Інтернеті сайт, який присвячений слонам і об’єднує всіх, хто пристрасно любить цих гігантів і віртуальну країну Елефантерію.
Разом із сайтом з ініціативи Хепберна в 1996 р. з’явилося і всесвітнє свято, День вдячності слонам, спонсором якого є його ж фірма WildHeart Productions. У цього заходу немає строгих правил і центральної події. Взяти участь у святі може будь-хто в будь-якому місці планети, кому небайдужа доля найбільшої і найблагороднішої сухопутної тварини дикої природи.