Поблизу м. Майамі, штат Флорида, в середині вересня з’явилися гігантські африканські равлики. На полювання за небезпечними черевоногими молюсками вийшли співробітники департаменту сільського господарства штату і місцеві жителі.
Департамент сільського господарства і споживчих послуг штату Флорида
Ахатина є одним із найбільших і найнебезпечніших видів черевоногих молюсків. Равлики виростають в розмірі до 20 см в довжину і до 10 см завширшки. Вони дуже плідні — відкладають на рік до 1200 яєць, а живуть равлики в природі до 10 років. Ахатини практично всеїдні, в їжу вживають більше 500 видів рослин. Така невибагливість у харчуванні разом із високою плодовитістю здатна нанести сільському господарству і зеленим насадженням серйозний збиток. У пошуках необхідних речовин для вирощування панцира молюски поїдають штукатурку і пластик, чим серйозно псують зовнішній вигляд будинків. Для людей ахатини в дикій природі небезпечні як переносники черв’яків-паразитів, що викликають менінгіт.
«Вантажоперевізники, мандрівники, тварини і потоки повітря регулярно доставляють до Флориди різноманітних шкідників та збудників хвороб, —
#img_gallery#
Департамент сільського господарства Флориди відкрив «гарячу лінію», за якою будь-який житель штату абсолютно безкоштовно може повідомити владу, якщо побачить десь африканських равликів. А співробітники департаменту, озброївшись гумовими рукавичками і пластиковими пакетами, вже вийшли на справжнісіньке полювання за равликами. Вони обходять будинок за будинком, оглядаючи місцевість у пошуках шкідників. За словами директора зі зв’язків із громадськістю цього департаменту Деніса Фейбера, наведеними виданням
Зазначимо, що це друге нашестя іноземних черевоногих шкідників у Флориді. Перший раз штат зіткнувся з лихом у 1966 р, коли підліток контрабандою привіз зі Східної Африки трьох молюсків як домашніх годованців. Бабуся підлітка необачно випустила равликів у сад, а сім років потому вони настільки розплодилися, що довелося вживати екстрених заходів з порятунку штату від «повзучої навали». Зачищання Флориди від равликів тривало цілих 10 років, було виловлено понад 18 млн екземплярів ахатин, а владі штату ця операція обійшлася в 1 млн доларів США з гаком.
Відтоді влада штату повністю заборонила ввезення ахатини. А любителям контрабанди цих молюсків загрожує солідний штраф розміром до 1 тис. доларів США. Звідки з’явилися равлики у Флориді на цей раз, поки невідомо.
Зазначимо, що африканський равлик «ахатина фуліка» любить винятково теплий клімат. І на щастя для європейських країн, у тому числі й для України, ахатини в наших природних умовах вижити не зможуть, їм тут дуже холодно. Єдина можливість помилуватися цим «винищувачем рослин» — теплий тераріум у закритому приміщенні.