Якщо дійсно можна знайти страву, яка зближує, – то це Фондю! Дивовижна історія стародавньої швейцарської страви бере початок з Альпійських гір. Але головна перевага – це «процес її вживання».
Якщо дійсно можна знайти страву, яка зближує, – то це Фондю! Дивовижна історія стародавньої швейцарської страви бере початок з Альпійських гір. Але головна перевага – це «процес її вживання».
#img_center_nostream#
Як не дивно, страва з’явилася від браку продуктів. Ще в XIV столітті його відкрили швейцарські пастухи. Йдучи з дому на довгий час в далекі альпійські пасовища, вони брали з собою хліб, сир і вино. Коли продукти закінчувалися, залишки сиру розтоплювали над багаттям в казані з вином і в гарячу масу мокали залишки зачерствілого хліба. Виходило смачно і ситно.
З часом рецепт страви пастухів перейняли слуги з панських будинків, а через деякий час страва потрапила на столи швейцарської знаті, яка сприйняла її як забаву та гру.
По-справжньому оцінили страву лише французи, які й дали їй ім’я – «Фондю» (fonde), що в перекладі з французької – «танути або плавитися». Вважається, що популярною страву зробив найвідоміший французький гурме Жан Ансельм Брійя-Саварен.
#img_center_nostream#
Спробувавши Фондю, Ви зможете стати ще ближчим Вашим коханим, оскільки Фондю – це «страва спілкування». Вона не відволікає на процес споживання, не примушує думати «ніж туди чи сюди, лікті так чи не так», натомість: пікантний і незвичайний смак, як фон для задушевної бесіди, де спільна і єдина страва на столі як символ якоїсь майже спорідненої близькості. Вона демократична, на неї не розповсюджується застільний етикет, що забороняє вмочати шматочки хліба в залишки соусу. Весь сенс Фондю якраз в умочуванні і насолоді смаком. Страва з розплавленим сиром подається в одному екземплярі, що й додає пікантність процесу їжі.
У Києві Фондю бар знаходиться в тому самому місці, де за легендами стояло військо хана Батия. Символічно те, що воїни варили їжу в казанах, а основа знаменитих Лядських воріт знаходиться прямо в VIP-зоні бару.
#img_center_nostream#
Сьогодні в меню Фондю бару є всі види фондю: класичне сирне (з використанням сирів грюйер, гауда, ементаль), м’ясне, рибне, а також десертне (з використанням шоколаду, кремової солодкої маси і додаванням шампанського). До нього подають фрукти і бісквіт. Готується Фондю легко і швидко.
Таїнство вживання їжі, безумовно, зближує. А Фондю додасть Вашим стосункам додаткову пікантність і теплоту.
Фондю бар
м. Майдан Незалежності
ТРК Глобус
1-а лінія, парний бік
Години роботи: з 11 до останнього відвідувача
Тел.: (044) 590-18-03
Рецепт Фондю від шеф-кухаря Фондю бару в Києві Олександра, дасть у загальних рисах уявлення про те, що ж таке загадкове Фондю і чому його варто спробувати.
Фондю сирне класичне
#img_center_nostream#
сир ементаль – 60 г
сир гауда – 60 г
сир гарганзола – 30 г
вино біле сухе – 15 г
вершки – 60 мл (36%)
сіль/перець – 1/0,1
вершкове масло – 10 г
Приготування сирної маси
Сир розтоплюємо у вині доти, поки він не стане м’яким.
#img_center_nostream#
Потім додаємо вершки і добре вимішуємо масу (важливо, щоб маса не кипіла).
#img_center_nostream#
Масу затягуємо крохмалем, розведеним із водою. Якщо маса виходить дуже густою, її можна трохи розвести молоком або вершками.
#img_center_nostream#
Залити масу у Фондюшницю, заздалегідь змастивши її вершковим маслом.
#img_center_nostream#
Рекомендований гарнір до Фондю:
Цвітна капуста – 20 г
Капуста брокколі – 20 г
Шампіньйони – 30 г
Шинка – 20 г
Картопляні крокети – 7 шт. (смажаться у фритюрі)
Сухарі – 100 г (злегка підсушити в духовці)
Leave a Reply