В Азії проживає безліч народів, які відзначають різні свята. Проте існує одне свято, яке об’єднує їх всіх, – це китайський Новий рік…
В Азії проживає безліч народів, які відзначають різні свята. Проте існує одне свято, яке об’єднує їх всіх, – це китайський Новий рік.
#img_left#Це свято завжди відзначається в період між серединою січня і серединою лютого. Кожен житель прикріплює над своїми дверима аркуші червоного паперу – красиво написані новорічні побажання. Крім того, вдосвіта стріляють петарди. Хочете знати чому?
Існує легенда, що в далекі часи на суші і в морях жили могутні дракони. В ті часи на Тайвані ніхто не відзначав Новий рік. Але в одному селі цей день став найгіршим днем у році, тому що жителі вбили морського дракона.
З тих пір дух цього дракона щороку повертався в село, вимагаючи, аби йому віддали на поживу новонародженого хлопчика. Одного року молода вдова Тен повинна була пожертвувати свого сина. Дізнавшись про це, вона не зневірилася. Вона багато роздумувала, молилася предкам і всім богам, яких знала, просила поради у священиків і у всіх жителів села. Але ніхто не знав, що зробити. Ситуація здавалася безнадійною.
Стомлена довгим ходінням, очікуваннями і молитвами, вона заснула прямо біля сімейного вівтаря предків. Вона побачила сон і, коли прокинулася, зрозуміла, що треба робити. У її сні дракон боявся двох речей: гучного шуму і крові. Зазвичай, якщо хтось чогось боїться, він тікає.
Вона була дуже бідною, але кмітливою
Вдова порізала палець, забруднила кров’ю тканину і прикріпила її із зовнішнього боку дверей. Оскільки у неї не було грошей на покупку петард, вона зрізала гострим ножем з десяток стебел бамбука. Потім склала їх у формі піраміди перед своїми дверима так, щоб вони могли всі разом швидко згоріти, створюючи гучний тріск.
Жінка чекала появи дракона, час тягнувся дуже довго, у всьому селі стояла тиша. Врешті-решт, вона почула крики духу дракона. У неї вистачило часу, щоб засвітити ліхтар і підпалити бамбук.
Коли дух дракона побачив тканину, забруднену людською кров’ю, він сильно заревів. У ту ж мить пролунав тріск бамбука, що горів. Дракон, злякавшись вигляду людської крові і сильного шуму, втік.
Після цього до будинку вдови збіглися всі жителі села. Всюди дзвеніли дзвони, звук гонгів ознаменував цей щасливий день, від радості люди висаджували у повітря петарди.
З тих пір, щороку зовні на дверях поміщають аркуші червоного паперу і висаджують петарди вдосвіта, щоб дух дракона ніколи не повернувся…
Leave a Reply