Париж. Не так давно, представникам організації Репортери без кордонів (РБК), відомої своєю правозахисною діяльністю щодо свободи друку в усьому світі, вперше вдалося здійснити офіційний візит до Китаю…
Париж. Не так давно, представникам організації Репортери без кордонів (РБК), відомої своєю правозахисною діяльністю щодо свободи друку в усьому світі, вперше вдалося здійснити офіційний візит до Китаю.
#img_left#За словами пана Вінсана Броселя, директора РБК у азіатських справах, який сам щойно повернувся з Китаю, організація провела переговори з Китайським комуністичним режимом. Вони підняли питання свободи друку і запропонували шляхи його врегулювання. Пекін сказав, що влада могла б обговорити ці питання в обмін на тимчасову зупинку бойкоту олімпійських ігор 2008 року. Проте пан Бросель підкреслив, що якщо Пекін не виконає своїх обіцянок, РБК відновить бойкот.
«Ми надали на розгляд список з імен 80 ув’язнених, переважно журналістів і людей, що виражають свої погляди через Інтернет, і зажадали їх звільнення, – заявив Бросель репортерам. – Ми також зажадали, щоб їм дозволили відвідини. Наша третя вимога – серйозні, регулярні обговорення з китайським режимом. Ми також закликали Пекін відмінити масштабні обмеження з користування Інтернетом».
З цих 80 ув’язнених, Броссель особливо виділив користувачів Інтернету, які завантажують і поширюють інформацію про Фалуньгун, Тибет, християн і Провінцію Сіньцзян (провінція з великим відсотком китайських мусульман серед жителів), і обіцяв зробити всі можливі зусилля для їх звільнення. РБГ зажадала від китайського режиму дати грунтовну відповідь.
З метою проведення конструктивних переговорів, РБК погодилася припинити бойкот олімпійських ігор. Але якщо Пекін не стримає своїх обіцянок, бойкот буде продовжений.
Пан Бросель сказав: «Для нас абсолютно ясно, що переговори не означають припинення критики режиму. Наш щорічний звіт, нові прес-релізи, наша діяльність і підтримка журналістів та дисидентів покажуть світові справжню картину того, що відбувається в Китаї. Ми завжди стоятимемо на боці демократії, а не диктатури».
Пан Бросель також додав, що РБК стежитиме за свободою міжнародних журналістів під час олімпійських ігор в Китаї. РБК також нагадала Пекіну про його нові розпорядження, що набули чинності 1 січня 2007 року, згідно з якими, іноземним журналістам, що працюють в Китаї, буде надано більше свободи.
Китайський уряд не дозволив РБК відвідати журналістів, що знаходяться в ув’язненні, але РБК заявила, що вони продовжуватимуть вимагати зустрічі із затриманими.
Leave a Reply