“Для урядів, спортсменів та окремих людей настав час висловитися щодо порушень прав людини в Китаї”, – заявив дворазовий олімпійський срібний призер із фігурного катання Елвіс Стойко.
"Для урядів, спортсменів та окремих людей настав час висловитися щодо порушень прав людини в Китаї", – заявив дворазовий олімпійський срібний призер із фігурного катання Елвіс Стойко.
#img_left#"Із наближенням Олімпійських ігор з’явився шанс сказати Китаю: "Ви повинні рухатися вперед. Зараз не середньовіччя", – заявив Елвіс Стойко на мітингу у Квінс-парку в суботу. – "Ми не можемо не діяти, а потім через два роки казати: ми повинні були щось зробити". Стойко відвідав Естафету факела на захист прав людини в Торонто, яка пройшла 120 містами 37 країн, викриваючи порушення прав людини в Китаї. Він засудив переслідування комуністичного режиму проти Фалуньгун, тибетців і правозахисникам у Китаї.
Більше десяти доповідачів виступили перед аудиторією приблизно в 200 глядачів, торкнувшись питань, починаючи від важкого становища уйгурів і демократичних активістів, до підтримки комуністичним режимом країн-ізгоїв – Бірми та Судану.
Перед глядачами виступили місцеві музиканти. Один з артистів, Дрю Паркер із Баррі, Онтаріо, пожертвував доходи від свого нового синглу на підтримку прав людини в Китаї. Захід пройшов під гаслом "Олімпійські ігри та злочини проти людства не можуть співіснувати".
"Олімпійські ігри є уособленням миру й свободи, вони приносять гармонію та об’єднують людей", – сказав Стойко. – "Країна, що приймає Ігри повинна нести в собі ці якості".
Як й інші доповідачі, Стойко підкреслив, що його критика не направлена на адресу китайського народу. "Я хочу, щоб китайський народ знав, що ми підтримуємо його. Це режим, заподіює страждання", – сказав Стойко.
Хвилиною мовчання було віддано дань пам’яті жертвам землетрусу, який стався в Китаї минулого тижня. Кількість жертв, імовірно, може досягати 50 000 чоловік.
#img_left#Стойко є семиразовим чемпіоном Канади, триразовим чемпіоном світу і дворазовим срібним олімпійським призером із фігурного катання. Він практикує кун-фу з 1989 р. І, за його словами, відчуває глибоку пошану до китайської культури. Стойко закликав уряди й окремих громадян висловитися на захист прав людини тоді, як увага зосереджена на Китаї напередодні Літніх Олімпійських ігор. "Ви не можете з байдужим виглядом дивитися на те, що відбувається", – заявив він.
Керівництво окремих європейських країн дало вказівки спортсменам не висловлюватися щодо становища з правами людини в Китаї. Стойко виступив проти такої практики. "Про що говорити – це наша особиста справа. Потрібно припинити боятися того, що подумають інші люди, вийти вперед і висловити свою позицію".
Чи означає це, що він би бойкотував Олімпійські ігри, якби був чинним спортсменом? "Безумовно, мені легко говорити, що я б бойкотував Ігри, оскільки я не є чинним спортсменом. Я вважаю, що у спортсменів є вибір, який вони повинні зробити самі, тому що вони представляють усіх нас", – прокоментував Стойко. – "Вони представляють свою країну, ідеали та цінності олімпійського вогню. Тому я вважаю, що в них є вибір, й у них має бути можливість зробити цей вибір".
Мадлен Хуберт. Велика Епоха
Leave a Reply