Керівник шотландської організації ”Обери життя” взяв собі за мету привернути увагу до такої причини смерті як самогубство.
Керівник шотландської організації ”Обери життя” взяв собі за мету привернути увагу до такої причини смерті як самогубство. У Шотландії, де кількість самогубств удвічі вища, ніж в Англії та Уельсі, ця проблема викликає серйозне занепокоєння. Самогубство є найчастішою причиною смерті серед молодих шотландських чоловіків віком 18-25 років, і ця тема залишається в суспільстві однієї з найбільш замовчуваних.
#img_left#Як відповідь на цю тривожну статистику в 2002 році була заснована організація ”Обери життя”, яке є частиною національної програми Шотландії з поліпшення психічного здоров’я й самопочуття. Програма, розрахована на десять років, направлена на підтримку людей, на пропонування їм допомоги, заохочення до співпраці між різними службами в національному й місцевому масштабі і, врешті-решт – на запобігання самогубствам. На цей час координатори цієї організації є серед місцевої влади в кожній області Шотландії, і всі вони здійснюють діяльність із запобігання самогубствам у своїй зоні.
Зараз обговорюється, чи може бесіда врятувати життя. Вважається, що головний наріжний камінь у тому, що люди не люблять говорити про самогубства. Існує думка, що думки про це є рідкісними і можуть виникнути лише у людей певного типу. Проте наявні дослідження показують, що такі думки далекі від істини. З думками про самогубство можуть зіткнутися чоловіки й жінки, бідні й багаті. Також є упередження, що розмова про це може шокувати людей, або ж до них не ставитимуться серйозно. Насправді саме уникнення розмов про суїцид може призвести до того, що людям буде складніше звернутися за допомогою в необхідний момент.
Керолін Фаркхар, керівник програми ”Обери життя”, говорить: ”За кожним самогубством у Шотландії стоїть спустошеність і безліч питань, що залишилися без відповіді. Багато хто вважає, що розмова про самогубство здатна призвести до одержимості цією ідеєю, але це не правда. Ми сподіваємося через розмову допомогти людям відкрито й відверто говорити про їхній душевний стан, не бентежачись і не соромлячись. Це може врятувати їхнє життя”.
У Шотландії майже 75% самогубств здійснюється чоловіками, ”Обери життя” організовує особливі кампанії, направлені на чоловіків, щоб надихнути їх і розповісти про свої переживання при появі думок про суїцид. Серед таких кампаній – співпраця з футбольними клубами і залучення відомих постатей футболу, із якими шотландці можуть ототожнювати себе. Це може допомогти врятувати життя. Навчання людей для запобігання самогубствам організоване по всій Шотландії. Наприклад – 90-хвилинна інформаційна лекція ”Розмова про самогубство” (Suicide TALK) і ”Необхідні навички для запобігання самогубствам” (ASIST -applied Suicide Intervention Skills Training) – дводенний симпозіум, в якому взяло участь 7500 чоловік із усієї Шотландії. На цих повчальних курсах розглядається, за якими ознаками можна визначити, що людина близька до самогубства, і як йому допомогти.
Організація ”Обери життя” сподівається зменшити кількість самогубств на 20% до 2013 року. Статистика обнадіює: за останні п’ять років суїциди пішли на спад. Згідно з недавно опублікованими даними, у 2005 році в Шотландії число самогубств зменшилося порівняно з попереднім роком на 8,6%, і було найнижчим, починаючи з 1991 року.
Сімон Міллер. Велика Епоха
Leave a Reply