3c8226b7db040a223e6d7044a8073c4a

‘Критична маса’ або колективні «покатушки» проти засилля машин

Велосипедисти, виїжджаючи на трасу знаходяться в ролі «приживал». Незадоволені погляди і роздратовані сигнали автоаматорів підкреслюють своє панівне на трасі становище.

#img_left_nostream# ”Критична маса", так називають себе учасники велосипедного пробігу. Учасники цієї акції виступають за переваги велосипеда перед автомобільним транспортом і колесивши по всьому світу привертають увагу громадськості до екологічної проблеми.

Велосипедисти, виїжджаючи на трасу знаходяться в ролі «приживал». Незадоволені погляди і роздратовані сигнали автоаматорів підкреслюють своє панівне на трасі становище.

У 1992 році в Сан-Франциско велосипедисти вперше виїхали на вулиці з вимогою визнати їх повноправними учасниками дорожнього руху.

Через декілька років подібні акції стали проводитися в усьому світі. А не так давно борці за права велосипедистів з’явилися і в Росії.
10 червня "Критична маса" (КМ.) стартувала в Санкт-Петербурзі. Як пишуть про себе учасники акції:
"КМ – це не мітинг, а «покатушка». Санкція влади, у такому випадку, не потрібна. У КМ немає організаторів. Кожен учасник абсолютно рівноправний і від кожного учасника залежить те, якою буде акція".

Під час проїзду вулицями міста учасники «покатушки» роздають перехожим листівки, в яких йдеться:
про акцію та її мету.
У КМ існують правила поведінки:
– займати тільки крайню смугу;
– пропускати завжди: громадський транспорт, швидку допомогу, пожежників та інші екстренні служби;
– якщо на перехресті бічний рух машин не блокований, то зупинитися на червоне світло світлофора;
– не поспішати! Не обганяти лідерів в голові колони;
– не їздити по тротуарах.

Досить мирна акція шокує перехожих своєю масовістю. Шумове оформлення (свистки, дзвінки і ін.), яскравий «прикид» свого велосипеда, велика кількість учасників – це дійсно критична маса. Але, це – екологічно чиста критична маса.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *