Лестер Браун досить широко відомий в академічних і екологічних колах, а з моменту, як в 1995 році вийшла його інноваційна книга «Хто буде годувати Китай», він став знаменитістю й у Середньому Королівстві.
Власник великих знань і надзвичайної відповідальності Лестер, має мужнє й шляхетне обличчя, яке можна було б чеканити на монетах. Його присутність і особиста філософія випромінюють спокій і наполегливість. Він – Лестер Браун, дідусь зеленого руху, президент мозкового центра Інституту політики Землі й автор нової книги, що потрясла мислителів і тактиків.
#img_right#Лестер Браун досить широко відомий в академічних і екологічних колах, а з моменту, як в 1995 році вийшла його інноваційна книга «Хто буде годувати Китай», він став знаменитістю й у Середньому Королівстві.
Його останнє досягнення – завершення «Плану B 2.0: Порятунок планети від стресу й цивілізації від неприємностей», що із січня розійшлася більш ніж в 45 000 екземплярах, а також перевидання попередньої книги «План B: Порятунок планети від стресу й цивілізації від неприємностей». Розділ про Китай і акцент на використанні сили вітру й електричних двигунів в автомобілях були головними внесками «Плану В 2.0». Його перший «План B», майже такого ж змісту, наголошує на водневих осередках.
Його останнім досягненням було закінчення книги «План B 2.0: Порятунок планети від стресу й цивілізації від неприємностей», було продано більше 45000 тисяч копій із січня й це є продовженням його попередньої книги «План B: Порятунок планети від стресу й цивілізації від неприємностей». Частина книги присвячена Китаю, де зроблений наголос на силу вітру й електричні двигуни в машинах, що виявились головним досягненням у книзі 2.0. У його першій книзі, що багато в чому схожа, робиться наголос на гідрогенні клітини.
"Протягом багатьох років люди говорили, що населення Америки становить усього 3-4 % від населення всього світу, але споживає 26% всесвітніх ресурсів… Це твердження було не вірним протягом досить довгого часу", – сказав Лестер.
"В основному, люди й земля йдуть до кризи"
"Китай споживає вдвічі більше м’яса й сталі, і значно більше вугілля й зерна. Що було б, якби Китай наздогнав у споживанні на одну людину?" Китай мав би парк автомобілів 1.1 мільярда; у цей час у світі загальна кількість автомобілів становить 800 мільйонів. Споживання паперу Китаєм було б удвічі більше поточного світового споживання. В основному, люди й земля йдуть до кризи".
Головне в Лестері Брауні, однак є те, що він непохитний оптиміст. Він не вказує на проблеми; він присвятив своє життя їхньому рішенню.
" Чи знаєте ви, що кращий спосіб імпортувати воду – це імпортувати зерно? Щоб зробити одну тонну зерна, потрібно 1 000 тонн води", – говорить Лестер Браун. І він може розбирати факт за фактом, щоб розвіяти чиїсь уявлення, тому світові лідери часто дзвонять йому із приводу його пропозицій.
"Люди випивають чотири літри води в день, але щоб зробити продовольство для середньої людини необхідно 2 000 літрів води в день… Ринки ігнорують непрямі витрати. Витрати суспільства на викурювання пачки цигарок становлять у цілому 7.18 $. Ця вартість реальна й включає загублену продуктивність робітника". Лестер Браун цікавіше й правдивіше будь-якого іншого на каналі «Дискавері».
Томатний Фермер
Батьки Лестера були дуже бідні, але вони прищеплювали своїм дітям гарні цінності. Його кар’єра почалася разом із братом у південному Нью-Джерсі в 1940-х роках, коли їм було всього 14 і 11 років. Вони купили за 2000 $ трактор і орендували кілька томатних полів.
Сільське господарство сформувало світогляд Лестера Брауна й забезпечило його інстинктами для того, щоб стати досвідченим експертом із світового споживання й стійкого розвитку. "Фермер повинен розуміти екологію. Він повинен знати землю, погоду, рослини й маркетинг. Хоча деякі з методів можуть здаватися невідповідними, гарний фермер розуміє екологію".
Першою віхою була закупівля трактора Форда із двома плугами за 2 100 $. Брати Брауни найняли декілька однокласників, щоб збільшити виробництво в господарстві й дістати гарний прибуток. Лестер сказав: "У школі й у сільському господарстві я одержав цінні уроки керування часом".
Одержавши наукові ступені в сільськогосподарських науках в університеті Рутгерса в 1955 році, він провів шість місяців, у сільській Індії, де познайомився із проблемою продовольства. Можливо, це був найважливіший досвід у його житті. В Індії Лестер багато чого зрозумів: почав думати про глобальні проблеми й глобальні рішення.
До 1958 року парубок, що тільки закінчив коледж, уже сколотив пристойний капітал, можливо, легко міг би заробити на непогане життя, просто продовжуючи й розширюючи свій сільськогосподарський бізнес. "Невеликі виклики", – сказав Лестер Браун, посміхаючись п’ятдесятилітнім спогадам.
Він вирішив приєднатися до Служби іноземного сільського господарства, але для цього йому була потрібна ступінь з економіки. Він узявся за діло й з істинно американською витримкою, усього через дев’ять місяців, одержав ступінь магістра. В 1959 році Браун був прийнятий як аналітик в області міжнародного сільського господарства.
З тих пір Браун одержав ще кілька ступенів, включаючи ступінь у Гарварді. Він також кілька років служив в уряді як радник і чиновник. В 1974 році Лестер Браун вийшов з уряду й заснував Інститут Всесвітнього спостереження, перший науково-дослідний інститут, присвячений аналізу глобальних екологічних проблем. В 2001 році він заснував Інститут політики Землі, щоб забезпечити бачення й план дій з досягнення екологічно життєздатної економіки.
Не тільки проповідник, але й практикуючий
Лестер, щодня, більше 30 років їздив по справах на велосипеді, навіть коли йому доводилося їздити із Чеві Чейз, штат Меріленд, в офіс у Вашингтоні, округ Колумбія. "Люди зовсім поневолені автомобілями", – говорить він.
У цей час він живе у квартирі з декількох кімнат далеко від офісу Дапонт Циркл, де працює. Лестер думає, що квартири – самий підходящий варіант для міського жителя. "Будинок у передмістях – мрія, але з ним так багато турбот". Він воліє проводити час, розслідуючи недостачу води в Азії, ніж скошуючи траву.
"Я працюю сім днів на тиждень. Іноді люди просять, щоб я відпочив у вихідний. Я говорю: покажіть мені що-небудь більш цікаве, і я відпочину".
Один погляд в очі Лестеру, і ви знаєте, що іскорки в них показують його щирість. Він може бачити всі деталі фізичних дій людини й вплив цих дій на суспільство й навколишнє середовище, як автор симфонії може бачити музикантів, інструменти й саму музику.
Він говорить, що залишає тільки десять днів у році, щоб провести їх з родиною. Він відвідує свою колишню дружину й дітей на її ранчо. У них ростуть хлопчик і дівчинка. Його дочка – популярний іглотерапевт, а син – чемпіон з веслування на байдарках.
В інші 355 днів він придумує, як швидко перевести людство від Плану А к Плану B.
8 травня Лестер Браун був головним доповідачем на конференції Джорджа Вашингтона "Нафтовий пік і навколишнє середовище".
Одержати додаткову інформацію про Лестера або скачати його нову книгу «План B 2.0» можна на сайті earth-policy.org або зателефонувавши 202-496-9290.
Leave a Reply