У місті пройдуть дві культурно-мистецькі акції “Чарівна мить дитинства” та “Світ очима дитини”.
Це свято має свою історію.
День Матері пов’язаний з ім’ям молодої дівчинки Анни Джервіс, яка рано втратила матір. Анна засипала листами державні установи, законодавчі органи й відомих осіб із пропозицією хоча б один день на рік присвятити вшануванню матерів. Як знак поваги до матерів, які подарували життя, вона запропонувала конгресменам, у кого мама жива, приколоти на одяг рожеву квітку, а в кого померла – білу. Конгресмени не залишилися байдужими до клопотань дівчинки і у 1910 році у Філадельфії вперше було відзначено День Матері, а через 4 роки Конгрес США прийняв постанову про всенародне святкування цього дня.
В Україні цей день почали відзначати у 1929 році з ініціативи Союзу українок Галичини та редактора тижневика “Жіноча доля” Олени Кісилівської. Згодом це свято набуло великої популярності, особливо в Західній Україні. Щоправда, за часів радянської окупації ця ідея вважалася “буржуазною”, і День Матері на офіційному рівні замінило свято Клари Цеткін 8 березня.
Для українців це свято має триєдиний сенс: поклоніння Матері-Богородиці, яку наш народ вважає заступницею; вшанування Матері-Вітчизни і земної Матері, яка дає життя. Офіційний же указ про встановлення в Україні Дня матері з’явився в травні 1999 року. Тоді ж вперше це свято відзначалося на державному рівні.
За матеріалами Народне слово, Human Life International Europa
Leave a Reply