За нещодавніми оцінками, число видів комах, що живуть на Землі, знаходиться між 5 та 30 мільйонами, хоча відомим є тільки 1 мільйон із них.
Комахи сприяють захисту середовища
Комахи складають найрізноманітнішу групу живих організмів на планеті. За нещодавніми оцінками, число видів комах, що живуть на Землі, знаходиться між 5 та 30 мільйонами, хоча відомим є тільки 1 мільйон із них. Комахи – це важлива складова частина фауни, вони є віддзеркаленням складності середовища та біологічної різноманітності в цілому. Вони беруть участь у величезній кількості екологічних процесів, що ґарантують захист екосистем. Захист комах може проявлятися в охороні середовища їх існування, ми повинні пам’ятати про те, наскільки значну роль вони відіграють у захисті навколишнього середовища.
Бджоли, метелики та сонечка: види згасають
Серед комах дуже відомими і тими, що виділяються, вважаються такі різновиди, як бджоли, метелики та сонечка. Ці види комах приносять нам величезну користь! Бджоли, сідаючи на квіти, забезпечують їх запилення, сонечка звільняють поля від попелиці, а метелики чарують наше око та уяву. Нажаль, цей вид знаходиться на межі зникнення, згідно досліджень, опублікованих CORDIS, показник згасання метеликів змінюється залежно від зони їх проживання, загалом він оцінюється в 11 % за останні 25 років. Що стосується конкретних зон проживання, то число видів метеликів у болотистих районах впало на 15 %, у лісах – на 14 %, у луках – на 19 %. Причинами такого явища є забруднення та інсектициди. Але неконтрольований розвиток сільського господарства та вирубка лісів теж слугують приводами для дискусій.
1 211 видам птахів загрожує зникнення
Кілька років тому вчені повідомили, що один із кожних восьми видів птахів у світі знаходиться під загрозою (див. доповідь Birdlife International): за результатами їх досліджень, 1 211 видам загрожує зникнення, приблизно у такої ж кількості видів популяція складає менше 10 000 особин, а у 502 видів – менше 2 500.
У числі районів із найбільшою кількістю зникаючих видів знаходяться: атлантичне побережжя Бразилії, Гімалаї, острів Мадагаскар, а також архіпелаги Південно-Східної Азії. Посилюючими чинниками у цих районах є забруднення, затоплення лісів, зміни клімату та міграції птахів. Пріоритетні цілі Birdlife International полягають у тому, щоб перешкоджати новим зникненням видів диких птахів, контролювати їх зони проживання у всьому світі та визначати заповідні місця для збереження безлічі птахів і забезпечення їх захисту.
Оригінал статті іспанською:
La Gran Época (Велика Епоха)
Leave a Reply