Природа опромінює нас хвилями всіх типів, що вони є народженими небом чи землею, і які беруть участь у житті нашої планети. Через труднощі у вимірюванні багато з таких хвиль до сих пір лишаються для нас невідомими. Шкідливі чи ні хвилі, випромінювані нашими електроприладами?
Можливо, ми не усвідомлюємо повністю цього забруднення, це могло б частково пояснити цю дискусію. Проте, прийнявши запобіжні заходи, людина може уникнути певних проблем, не впадаючи при цьому у психоз. Увесь світ знає про ризик використання мобільних телефонів, але мало хто знає, що безпровідний стаціонарний телефон має такий самий принцип дії. При купівлі не зайвим буде довідатися у продавця значення TAS, що показує інтенсивність випромінювання даного пристрою. Найнижче значення – приблизно 30 Вт/кг.
У будинках електричне поле завжди присутнє поряд із приладами та електрокабелями. Не треба, щоб пристрій працював, достатньо того, що він увімкнений у розетку, щоб навколо нього було електричне поле.
Ми можемо легко прийняти заходи для захисту себе від електричного поля, хоча повний захист неможливий, за винятком лише того випадку, коли ми живемо у місці, віддаленому від ліній високої напруги та ретрансляторів мобільного зв’язку.
Ось декілька прикладів: тримайте джерела енергії на відстані від таких місць, де стоїть ваше ліжко, диван або письмовий стіл; знаходьтеся на відстані шістдесяти сантиметрів від комп’ютера; уникайте того, щоб прокидатися вранці, дивлячись телевізор. Знайдіть відповідні місця для пристроїв – так, щоб вони дією свого поля не порушували життя мешканців вашого будинку. Достатньо простого металевого каркасу, у свою чергу приєднаного до відводу заземлення біля кабелю або пристрою, щоб електричне поле ішло в землю. Крім того, існують автоматичні вимикачі, які відключають електрику, коли ми не потребуємо її, наприклад, уночі, і вмикають її, щойно вона стає нам необхідною. Захисні екрани, з’єднані із землею ґарантують оптимальний захист від електричних полів BF і HF, так само, як і звільнення від електростатичних зарядів. Такі екрани бувають декількох типів – у тканині, папері, плівці, ґрунтах, фарбах, і досить прості в застосуванні.
Leave a Reply