Переслідування віруючих, було однією з тем виставки. У картинах розповідалося про жорстокі репресії у Китаї, від яких потерпають ті, хто займається практикою Фалунь Дафа
На думку Вікторії Тюриної, ініціатором зриву виставки стала КПУ. “Я переконана, що саме комуністи стали ініціаторами того, щоб закрити цю виставку на 2 дні раніше і не допустити глядачів до картин, які розповідають про злочини комуністичної партії. Якщо наша країна демократична, подібні дії тут неприпустимі”.
Переслідування віруючих, було однією з тем виставки. У картинах розповідалося про жорстокі репресії у Китаї, від яких потерпають ті, хто займається практикою Фалунь Дафа і вірить у принципи Істини, Доброти, Терпіння. За даними багатьох правозахисних організацій, репресії щодо Фалунь Дафа в Китаї здійснює правляча комуністична партія.
Художниця продовжує: «З 1999 р. я почала займатися практикою Фалунь Дафа, з метою покращення здоров’я і підвищення рівня духовності за принципом Істина-Доброта-Терпіння. У Китаї, на батьківщині цієї системи вдосконалення, через велику популярність, практика почала переслідуватися. Я на собі відчула всю користь Фалунь Дафа і принципів Істини, Доброти, Терпіння, тому мене дуже турбують переслідування безневинних людей, які мають місце в Китаї. Я хочу розповісти людям про трагедію, що відбувається зараз з мирними і добрими людьми, а тому присвятила цій темі свої роботи.
За словами художників, лише за вправи чи книги Фалунь Дафа без суду і слідства людей відправляють у в’язниці і трудові табори. У в’язницях від практикуючих вимагають відмовитися від принципів високої моралі, із застосуванням побоїв, знущань і тортур. Абсурд і жорстокість цих переслідувань викликають обурення світової громадськості. Уряди багатьох країн, Міжнародна Амністія, ООН охарактеризували ці репресії як геноцид і закликають Китай до їх негайного припинення.
Розповідає Орест Цвілінюк: «З самого початку розповсюдження, практика Фалунь Дафа віталася в себе на батьківщині, у Китаї. Отримувала нагороди і заохочувалась урядом. Коли в 1999 році підрахували кількість практикуючих Фалунь Дафа, виявилося, що їх майже вдвічі більше ніж членів комуністичної партії Китаю. Така кількість духовно незалежних людей викликала побоювання КПК щодо можливої втрати впливу і влади в країні. Починаючи з липня 1999 року, уряд Китаю розпочав широкомасштабні репресії проти тих, хто практикував Фалунь Дафа. Репресії тривають і нині».
#img_right#Олена Балакіна прокоментувала одну зі своїх робіт: «На картині я зобразила дитину, яка залишилася сиротою внаслідок цих репресій. Я вважаю що, чим більше людей буде знати про це незаконне переслідування, тим менше буде можливостей для повторення цього де-небудь іще». Незважаючи на те, що виставка була скорочена на два дні, за словами художників, багато людей устигли відвідати її, а також висловити підтримку і розуміння проблем, піднятих у роботах.
Згадуючи перші дні виставки, художники розповідають, що їм особливо запам’яталася група дітей, що відвідала виставку з класним керівником. За словами Вікторії Тюриної, діти дуже перейнялися роботами. Коли вони розглядали картини із зображенням площі Тяньаньмень, на їхніх обличчях відобразилась глибока скорбота і співчуття до людей, що зазнали страждань. «Дуже зворушливо бачити в наш жорстокий час такі добрі і незачерствілі серця», – сказала Вікторія Тюрина. «Серед дорослих нечасто зустрінеш такі якості, як жаль, співчуття і просте бажання допомогти. Я вважаю, що діти бачать головне, не відволікаючись на другорядне. Просто вони знають, що страждання людей – це погано, і так не має бути».
«Ми ще більше упевнилися в тій небезпеці, яку несуть із собою тоталітарні системи й уряди, і будемо з іще більшим натхненням розповідати про це людям за допомогою наших виставок», – підсумували київські художники.
#img_center_nostream#
#img_center_nostream#
Leave a Reply