Дослідники з Університету Ессекса у Великобританії виявили глибоководний оазис із новими мікроформами життя. Це була межа між морською водою і розчині солі дуже солоного
Для дослідження глибин і узяття проб, дослідники застосовували високоточне устаткування. Також використовували дистанційно керовану камеру.
Террі Макдженіті, головний учений з команди Університету Эссекса, говорить: "Гіперсолоне озеро, що перебуває в одному з поглиблень дна Середземного моря, сформувалося багато тисяч років тому в результаті розчинення кам’яної солі. Ця сіль, внаслідок руху мас землі, опинилася у контакті з морською водою. Через розходження в щільності й відсутності турбулентності на такій глибині, морська вода розташовується над розсолом і не змішується з ним. Саме в цій прикордонній зоні товщиною 2,5 м процвітають мікроорганізми. Це середовище, де відбувається перехід від насиченої киснем морської води до безкисневого розчину солі ".
Макдженіті також повідомив, що в цьому середовищі вони виявили різке збільшення мікробіологічної активності. Це здається неймовірним, тому що висока концентрація солі в тім середовищі перешкоджає виникненню більшості живих істот. Але, як з’ясувалося, багато хто з них добре пристосувалися до таких умов.
Через різницю в щільності тамтешнього середовища частки органічної речовини, затримуються, а знизу до мікроорганізмів надходить газ метан, що утвориться в безкисневому розчину солі. Ці частки органічної речовини й метан є їжею для мікроорганізмів, що й сприяє їхньому росту й життєдіяльності.
На думку вчених, ці форми життя можуть знадобитися для застосування в сфері біотехнологій, наприклад, у розробці ліків, використанні энзимов при виготовленні хімічних препаратів і застосуванні метаболітів у харчовій промисловості.
Leave a Reply