Кілька десятків апелянтів* було арештовано вранці 30 квітня під час чергового рейду поліції у рамках «очищення» столиці перед Олімпіадою.
Апелянти, із якими вдалося зв’язатися кореспондентові The Epoch Times, розповіли, що 30 квітня почався 100-денний зворотній відлік днів, що залишилися до Олімпіади. Цього ж дня рано вранці поліція провела чергову облаву на апелянтів. Їх затримували в місцях мешкання, а також біля будівлі вищого суду й відділів по прийому апеляцій громадян різних відомств.
Апелянтка Ван Сюйчжи розповіла, що вона звертається до уряду вже протягом 21-го року (зараз їй 46 років). Протягом цих років її заарештовували більше ста разів, двічі вона була в трудовому таборі загальним терміном чотири роки, її також замикали в психіатричній лікарні, вона кілька разів намагалася заподіяти собі смерть, але її рятували. Зараз її знову заарештували. Вона сказала, що вже не боїться нічого, і що у неї немає іншого способу вирішити свою проблему, як звертатися до влади з апеляцією далі.
Як розповіли апелянти, поліція також чинить тиск і на квартироздавачів. Їх примушують доносити на апелянтів, які прибули з інших районів Китаю, забороняють їм здавати житло апелянтам. При здачі житла господарі тепер повинні вимагати від квартиронаймачів заповнити докладну анкету, в якій указівкою всі особові дані, яку вони потім повинні надавати до відповідних органів. Якщо з’ясується, що вони не подали чиюсь анкету, то будуть оштрафовані мінімум на 200 юанів ($28).
На деяких заїздах і дрібних готелях можна побачити таблички з написом: «Житло не здається апелянтам і послідовникам Фалуньгун».
Довідка:
*Китайські апелянти – це численні китайські громадяни, що зазнали несправедливого або незаконного ставлення до себе місцевої влади, а також різних організацій, що належать владі. Ці люди подають апеляції до відповідних державних інстанцій у встановленій законодавством формі.
Після дисидентів та інакодумців ця категорія людей є найпильнішим об’єктом уваги й контролю комуністичної влади, яка пильно стежать, щоб із ними не контактували іноземні репортери, а також строго блокує репортажі про них усередині країни.
Leave a Reply