#img_left_nostream#ПЕКІН – Тоді як державна преса опублікувала коротку замітку, в якій стверджується, що послідовники Фалуньгун підпалили себе – робітники з місця події на вулиці Наньчан в Пекіні говорять, що вони нічого подібного не бачили. Активісти з прав людини в Пекіні заявили, що дуже маловірогідно, щоб послідовники Фалуньгун зробили щось подібне.
Подія дуже схожа на широко висвітлений в пресі і надалі спростований інцидент самоспалення, що нібито відбувся в січні 2001года на площі Тянь-Ань-Мень. Державні ЗМІ спочатку повідомили, що послідовники Фалуньгун підпалили себе. Проте, ретельний перегляд репортажу про інцидент привів аналітиків до висновку, що це було інсценування, і що одна жінка померла від удару поліцейського важким предметом, а не від опіків; і що ці люди зовсім не були послідовниками Фалуньгун.
Стаття "Вчора жінка спалила себе на вулиці Наньчан" говорить: "Вчора, близько 9:00 вечора, на південно-східному кінці вулиці Наньчан жінка підпалила себе. Коли про це дізнався поліцейський, він кинувся рятувати її життя. Жінку терміново відправили до лікарні, але врятувати її так і не вдалося, вона померла в лікарні. За доказами з місця інциденту і попереднім розслідуванням, а також за повідомленнями місцевих жителів – жінка була послідовницею Фалуньгун Лі Сяоїн з міста Шицзячжуань, провінції Хебей. Відповідні розслідування все ще тривають".
Вулиця Наньчан – 5 метрів завширшки з дуже небагатьма пішоходами. Тільки автобус 5-го маршруту проїжджає цією вулицею. Пройшовши 200-300 метрів вперед, виходиш на площу Тянь-Ань-Мень, ще через 500-600 метрів – до Брами Сіньхуа Чжуннанхай – головної будівлі Комуністичної партії Китаю (КПК).
У південній частині вулиці Наньчан на десятки метрів розгорнені будівельні роботи і останнім часом там постійно працювали робітники. Коли декількох з них запитали, чи чули вони про недавнє самоспалення в цьому районі, всі вони відповіли: "Ні".
Чому не на площі Тянь-Ань-Мень?
У Пекіні існує досить велика мандрівна спільнота, що складається з людей, які приїхали в столицю, щоб апелювати проти несправедливих дій, застосованих до них. Згідно думок людей, що приїхали для апеляції, здійснювати самоспалення в не дуже людному місці – не зовсім логічно. Якби жінка, яка нібито себе підпалила, пройшла трохи далі, то опинилася б на місці, яке привертає світову увагу. Чом би не протестувати проти якоїсь заподіяної до неї несправедливості в тому місці?
Нещодавно стали з’являтися повідомлення про самоспалення на площі Тянь-Ань-Мень. 2-го листопада четверо з провінції Цзянсу облили себе бензином і підпалили. Їх забрали в місцеве відділяння поліції.
3-го листопада приводом для демонстрації численної кількості людей і їх походу до Брами Сіньхуа стала смерть колишнього китайського президента Жун Іженя. Внаслідок цього, в районі площі Тянь-Ань-Мень, зібралося безліч поліцейських. Зі слів одного з них, всіх поліцейських з Управління Державної Безпеки округу Сичен відправили чергувати на площу Тянь-Ань-Мень. Цей поліцейський також повідомив, що в районі Сичен мало бути місце самопідпалу, але деталі не відомі.
Пекінський активіст з прав людини, чиє ім’я тримається у секреті, щоб захистити його або її від репресій, сказав: "Тепер, коли погода стала холодніша, людям ніде жити і нічого їсти. Багатьох з них довела до самоспалення держава. Але послідовники Фалуньгун ніколи не вдадуться до самогубства. Вони винесли так багато мук, і не дивлячись на це, все ж таки продовжують жити і пропонувати допомогу іншим – хіба можуть вони підпалити себе?"
У той час, коли готувалася ця стаття, репортеру не вдалося зв’язатися з пекінською газетою "Дейлі Ньюс" або з відділянням поліції Фую, щоб одержати інформацію по справі інциденту самоспалення.
Нова хвиля репресій
Leave a Reply