У Таїланді залила найсильніша за останні півстоліття повінь. Від стихії постраждали 56 з 76 провінцій країни, і до теперішнього часу водою все ще затоплені 27 із них.
Повінь зруйнувала більше 200 доріг і перервала залізничне сполучення між північчю і півднем королівства. Кількість людських жертв досягла 310 осіб, а в цілому з початку катаклізму збиток понесли понад 3 млн жителів країни.
Серйозно постраждало сільське господарство, закрилися багато заводів і фабрик, у тому числі потужності провідних виробників комп’ютерних компонентів і автомобільних гігантів.
Наприкінці минулого тижня велика вода дійшла й до столиці королівства, Бангкока. Підтопило 20 з 50 районів міста. Особливо дісталося східній частині мегаполісу, де рівень води місцями перевищив 70 см. З таким великим стихійним лихом не змогла впоратися навіть складна система дамб, каналів і підземних тунелів міста, спеціально призначена для відводу води.
Міська влада зробила все можливе для запобігання повного затоплення столиці. Так, у гирлі річки Чао-Прая, на якій розташований Бангкок, були збудовані кілька сотень військових кораблів і катерів, які своїми гвинтами проштовхували воду з річки в Сіамську затоку. У той же час армійські підрозділи і місцеві жителі посилено зміцнювали дамби і береги річки мішками з піском.
Разом із тим, необережне висловлювання одного з членів уряду про можливе серйозне затоплення північної частини Бангкока в разі прориву дамби ледь не викликало в місті паніку. Прем’єр-міністрові Таїланду Йінглак Чіннават у відповідь довелося зробити спеціальну заяву і запевнити мешканців столиці, що рівень води стабільний і захисні споруди надійні.
#img_gallery#
17 жовтня Департамент попередження наслідків стихійних лих королівства повідомив приємну новину для мешканців Бангкока — пік повені пройдений, рівень води в річці Чао-Прая почав знижуватися, передає
Нинішня повінь — найсильніша з 1979 року, і її вже в народі встигли прозвати Великою. Стихія затопила дві третини території королівства. Від великої води також постраждали понад 200 стародавніх храмів, у тому числі буддійський храмовий комплекс Ват-Чайваттханарам. Збиток від стихії оцінюється експертами в кілька мільярдів доларів США. На відновлення країни від наслідків катаклізму може знадобитися більше 6 тижнів.
Нагадаємо, що причиною сильного стихійного лиха став тропічний шторм Нок-тен, який обрушився на південно-східну Азію в кінці липня 2011 року.