Поблизу річки Дон у селі Костьонки Хохольського району Воронезької області археологи виявили статуетки, вироби з каменя, а також прикраси, які, імовірно, були виготовлені 45 000 років тому…
Поблизу річки Дон у селі Костьонки Хохольського району Воронезької області археологи виявили статуетки, вироби з каменя, а також прикраси, які, імовірно, були виготовлені 45 000 років тому. Це дає підстави припустити, що сучасні люди уже на той час були мешканцями цих місць.
Основні розкопки в селі Костьонки проводилися в 20-30-х роках XX століття. Тоді в районі Костенківсько-Боршевських стоянок були знайдені кременеві наконечники, мотики з мамонтової кістки, кістяні лопатки, жезл з оленячого рогу, близько 40 жіночих статуеток, фігурок ведмедя та інших предметів. Сюрпризом для археологів тоді було виявлення вулканічного попелу на території Костенок, що допомогло знайти цінні артефакти у гарному стані.
Сучасна теорія припускає, що люди сучасного типу вийшли зі Східної Африки й шлях їхнього проходження пролягав через Червоне море, потім берегом Аравійського півострова до Індії. Інший шлях мігрантів пройшов через Малайзію до Австралії.
Міжнародна група вчених, яка досліджувала череп людини в м. Хофмірі (Південна Африка), підтверджує його схожість із черепом людини, що проживала тоді в Європі. І вік цього черепа близько 36 тисяч років. На основі цього відкриття можна зробити висновок про те, що міграція сучасної людини, тобто Homo sapiens, почалася приблизно 36-40 тисяч років тому, а батьківщиною сучасної людини можна вважати Південну Африку.
Мігруючі з Близького Сходу сучасні люди витіснили зі своєї території корінних неандертальців і прибули до Європи, залишаючи на своєму шляху наскальні малюнки, прикраси та інші предмети побуту.
Учені не виключають, що першим житлом первісних європейців могло бути й село Костьонки.
Leave a Reply